ГОРИТЬ У СЕРЦЯХ ПАМ’ЯТІ СВІЧА

У Горохівській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм, присвячений світлій пам’яті мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом у 1932-1933 рр, пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття.

Оргіназатором дійства були ВО “Тризуб” ім.С.Бандери та референтурний підрозділ “Жіноча Січ”.

Вечір розпочався оглядом виставки книг, плакатів. Після душі відвідувачів зворушила пісня “Свіча”, яку виконала соліcтка дитячого гурту “Щедрик” Дарина Сцьольна (керівником якої є Людмила Гетманчук). Далі прозвучали вірші, які декламували Тетяна Брячак, побратими та посестри ВО “Тризуб” ім. С.Бандери та референтурного підрозділу “Жіноча Січ” Мар’ян Хринюк, Дмитро Фісюк, Маргарита Гасиджак, Олена Климчук, Дарина Туришин.

Померлих від голоду пом’янули хвилиною мовчання. Про жахіття тих років на Сході України повчально переповів їх очевидець Анатолій Савченко, який народився у 1931 році на Чернігівщині. Вечір пам’яті продовжився презентацією виставки про Голодомор, яку підготував директор Горохівського районного народного музею Ігор Шешко, фільмом і слайдами, які пов’язали минуле і сучасність. Із заключним словом виступила і подякувала присутнім і організаторам незабутнього дійства громадський діяч та активістка “Жіночої Січі” Оксана Бабій.

Хочемо висловити щиру вдячність:

  • почесному гостеві вечора-реквієму Анатолієві Савченку;
  • працівникам Горохівської центральної районної бібліотеки – за експозицію змістовних книг про Голодомор;
  • НД “Просвіта” – за надане озвучення;
  • Колективу Горохівського районного народного музею та його директору Ігореві Шешку – за проведення екскурсії;
  • начальнику відділу культури райдержадміністрації Діні.Колесник – за надане приміщення для проведення вечора.

Інформаційний центр Горохівщина