КРУГЛИЙ СТІЛ: "ДЕНЬ МАТЕРІ, А НЕ 8 БЕРЕЗНЯ"

Сьогодні у готелі “Тернопіль” активісти молодіжних громадських організацій провели круглий стіл, на тему “8 березня”. Молодь міста закликала громаду до святкування проукраїнських свят, а не дат з сумнівною історією.

Дискусія проходила у три етапи:

  • “8 березня крізь призму історії”
  • “духовний аспект “жіночого дня”
  • “8 березня” VS українські цінності.

Організатором круглого столу виступили: Жіночий реферантурний підрозділ всеукраїнської організації “Тризуб” ім. С. Бандери “Жіноча Січ”, а також Національно-визвольний рух “Правий cектор”, “Українська молодь – Христові”, “Молода Просвіта”, товариство “Обнова” та ЦК “Азов”.

Учасники заходу розповідали історію походження “8 березня” та обговорювали історичні події, що зумовили українців до святкування цього дня. Також була запропонована до розгляду і обговорення карта країн, для яких “8 березня” досі є святом – серед таких виявилися лише країни пострадянського простору. Обговорювали релігійний аспект і сторони фемінізму.

Ірина Драгущак, член “Жіночої Січі”, зазначила: “Насправді історією ніхто не цікавиться, а “8 березня” створили, як день жінки-революціонерки”.

На думку чоловіків, цінувати жінок і приділяти їм увагу треба щодня, запевнив Святослав Юрчишин, один з активістів тернопільської організацій “Правий cектор”.

Молоді активісти переконані, що історія свята підтверджує приниження жіночої гідності.

А щодо ідей, як популяризувати український День матері у нашому місті, запевнили, що вже скоро мешканці Тернополя та гості міста зможуть відвідати фестиваль сімейних цінностей “Завтра”, який планують зробити 15 травня, у Міжнародний день сім’ї. Попередньо йдеться про розваги, гутірки та вуличні лекції.

Джерело http://teren.in.ua/article/den_materi__a_ne_8_bereznya_foto__video