НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАМЕРЗНУТИ СЕРЦЕМ – ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОСЕРЕДОК ЖC

Зимові морози не на жарт лякають жителів Чернігова і ті стрімголов мчать щоранку – на роботу і щовечора – додому, аби швидше зігрітися та закутатись у красиві мрії про весну… Але ж, хіба то цікаво – щодня одне і те ж? Саме заради активізації соціальної пильності громадян, референтурний підрозділ ВО “Тризуб” ім. С. Бандери – “Жіноча Січ” Чернігова не раз змусила перехожих померзнути на вулиці і прийняти участь в акціях. Адже, ми можемо мерзнути в руки, але не маємо права замерзнути серцем! Цей девіз змусив і нас, представниць ЖС, розгулювати вулицями у віночках, але з безмежним теплом у очах та серденьках.

Два місяці цієї зими пролетіли, мов білі голуби, змахнувши крильцями часу і попадали додолу, мов пір’їнки, події, слова, почуття… Та січень у Чернігові видався насиченим на події та враження! То ж, невеликий екскурс у минулий місяць!

Окрім великих церковних свят, якими був багатий січень, ми святкували ще й інші, не такі відомі пересічним українцям, але не менш важливі і цікаві свята!

День Миру, який весь світ святкує щороку – 1 січня, (День Всесвітніх молитов за Мир), був для нас гарною нагодою нагадати людям, що у нашій країні – війна, задовга і занадто несправедлива, щоб мовчати; жорстока і безпідконтрольна, страшна і занадто нечесна, щоб забути… Перехожі, з сумом в очах, фотографувалися з постером “Ми за Ми”» і бажали нам успіху. Хочеться вірити, що того дня багато людей молилися за Україну, адже і наша свічечка за Мир плакала воском у храмі…

Всесвітній День Дякую 11 січня, для нас розпочався холодним ранком, коли ми дарували перехожим, разом з маленькими листівочками, частинку свого тепла і нагадували людям – як важливо дякувати і бути щирими. І, мабуть, трошки нашої щирості розлилося вуличками старого міста, бо деякі перехожі наздоганяли нас і просили “І нам теж подаруйте, дівчатка!”. На листівочках, окрім корисної інформації про чарівне слово “дякую” була окрема подяка тому, хто її читає та мотиваційне побажання “Завжди вір, що ти можеш змінити світ!”.

До Міжнародного Дня обіймів, який святкується 21 січня, ми підготувалися серйозно і почали обійматися за два дні до свята. Цього місяця, це була найприємніша із акцій, адже душа наповнюється світлом, коли тебе обіймає усміхнена дитинка чи іноземець, який завітав до України і радіє, що його зустрічають обіймами у чужій країні. Цієї акцією ми хотіли перевірити як багато у Чернігові людей, готових подарувати обійми незнайомцю і нагадати кожному, що маленькі людські радощі – це просто і від серця, вони не потребують затрат і зусиль, лише – довіри і вогників в очах.

Одним із найсерйозніших, для держави, свят другого місяця зими є День Соборності України, який святкується 22 січня.

22 січня – величний день в історії України. 1919 р. у Києві було проголошено Акт  Злуки , яким було об'єднано Українську Народну Республіку та Західну-Українську Народну Республіку. За кілька днів до свята, референтурний підрозділ ВО “Тризуб” ім. С. Бандери “Жіноча Січ” приєднався до флешмобу “Україна Єдина”, організованого Світовим Конгресом Українських Молодіжних Організацій. На фоні історичних місць міста Чернігова, ми зробили світлини з постером “Україна Єдина”, адже  чимало яскравих світлин, зроблених у різних куточках світу, заполонили інтернет, навіть фото Надії Савченко за ґратами з таким же надписом! Цієї акцією Українці об’єдналися і ще раз показали незламність свого духу і Віру в Україну.

Та найбільш яскравою подією січня, для нашого осередку, став Марш на підтримку політв’язнів, який пройшов 29.01, на День пам’яті Героїв Крут. Підтримавши Всеукраїнську акцію “Волю в’язням режиму”, ми хотіли сколихнути сонне місто і нагадати його жителям який яскравий вогонь у смолоскипів, як вільно шумлять прапори під нічними хмарами і як не мовчить Воля у наших серцях! До даної акції залучилися й інші патріотичні організації та рухи.

Навіть у звичайні дні, нічим не наповнені і нічим не особливі, хочеться робити щось хороше і, можливо, не змінювати світ, а змінювати себе у ньому – на краще. Надихати, прощати, допомагати, благословляти чи обіймати… І може то все – маленькі справи маленьких людей у величезному несправедливому світі, а все одно вони творять навколо трошки тепла. Бо ж ніколи, ні за яких обставин, не маємо права замерзнути серцем.

То ж, приїздіть грітися в Чернігів!

Слава Україні!

Інформаційний центр Чернігівщини

 

 

Автор: 
Ілона Троцька