ПІДСУМОК ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ “ВРЯТУЙ ДИТИНІ ЖИТТЯ” В ЧЕРНІГОВІ ТА БАЙДУЖІСТЬ ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ

Кажуть, життя то терниста нива – не пройдеш, ноги не вколовши…

І, напевно, як би ми не старалися жити правильно, виконуючи, у першу чергу, свій людський обов’язок, завжди знайдуться ті, хто захоче зруйнувати створене.

Дуже жаль, що у серцях деяких дорослих безповоротно і назавжди помирає світло дитинства і безкорисливого добра. Під час втілення у життя благодійної акції “Врятуй дитині життя” у місті Чернігові, представницям ЖС та залученим волонтерам,  неодноразово довелось зіткнутися з байдужістю і черствістю лікарів, бездушністю чиновників та бездіяльністю відповідальних осіб. Завжди соціально активне культурне місто підтоптали під себе перевертні при владі і зогнилі душею представники керівних посад у Чернігівській обласній дитячій лікарні.

Принцип гуманності і беззаперечної любові до ближнього – єдиний вірний і незамінний там, де є клопітлива робота з майбутнім нашої Нації – з дітьми. Але, на жаль, він не знайомий головному лікареві Чернігівської обласної дитячої лікарні – Кареті Олександру Афанасійовичу. Перевертень у кріслі керівника – то найстрашніше, що могло спіткати відомий у Чернігові заклад, відгуки про який сягають найрізноманітніших спектрів і радіусів.

Дитяча лікарня знаходиться за адресою: місто Чернігів, вул. Пирогова 16. Її ви одразу впізнаєте – ще здалеку на будівлі видніє, але давно не сяє, велике сонце, що за радянських часів ліпили на усіх стінах дитячих садків і лікарень. Сонце з облетілими променями. Напевно, від болю і байдужості, що царить у тому закладі. Але спочатку устами чернігівців. Ось одна із розповідей мам з чернігівського форуму, діти яких постраждали у цій лікарні від рук горе-лікарів:

“Ответ #499:04 Сентябрь 2014, 16:47:19”

“Я тоже хочу поделиться своим опытом... моего ребенка там просто залечили. Мы туда попали с высокой температурой, после того, как уже пропили антибиотик, так как была затянувшаяся простуда, ребенок кашлял две недели и температурил, также у нас лезли зубы... в общем все в куче. Температуру не могла сбить, вот и вызвала скорую, малышу сделали укол, нас отвезли, в больнице температура спала, и больше не поднималась!!!!! Но я на свою беду решила остаться чтоб сдать на завтра анализы…”.

Окрім скарг на лікарів, батьки часто пишуть про свавілля санітарок, які поводяться як Кайдашиха в себе на подвір’ї – сварливі, непривітні тітки кричать на дітей і батьків, а іноді можуть дати у руки швабру, щоб ті самі прибирали за собою. До дітей, які лікуються на стаціонарі без батьків, відносяться недбало – грубо розмовляють, лякають уколами… У лікарні стоїть кілька ліжок для онкохворих дітей, (адже відділення для таких діток в Чернігові немає), а деякі працівники навіть не знають чи є там пацієнти. Коли до головного лікаря прийшли представники “Жіночої Січі” задля того, щоб налагодити співпрацю і допомогти вирішити проблему донорства для онкохворих дітей, головний “лікар” сказав, що він ці питання вирішувати не буде і не потребує допомоги, “проплачених волонтерів”, продовжував словесне свавілля щодо волонтерських організацій та переходив на особисті образи. Згодом, коли розпочалося журналістське розслідування діяльності даного медичного закладу, було з’ясовано, що лікарня потребує донорської крові. За кілька днів до інциденту, до закладу доставили онкохвору дитину, яка потребувала негайного переливання крові. Ті небайдужі одиниці лікарів, що рятували її життя шукали кров усіма можливими способами. Це була дитина з малозабезпеченої сім’ї, але навіть ця умова не допомогла знайти кров безперешкодно. А тим часом, головний лікар у накрохмаленій сорочечці висиджував у своєму кабінеті та виставляв за двері волонтерів-міських активістів. І найстрашніше у цій історії – не образи і свавілля, а байдужість, яка розповсюджується у цій лікарні з швидкістю світла. При скандалі головного лікаря з волонтером були присутні ще деякі працівники лікарні, а також секретар головного лікаря і за їх мовчазної згоди, і абсолютно підтоптаної під головного лікаря совісті, чинилося ось таке правосуддя над долями хворих дітей, які у ту хвилину втрачали шанс на життя.

Але не дивлячись ні на що, акція таки відбулась. Вперше у Чернігові. Саме цього нелегкого, 2015 року, зусиллями усіх небайдужих та нескорених. Не дивлячись на те, що розумники-лікарі назвали акцію безрезультатною, даремною і непотрібною, надалі відмовившись від НАШИХ донорів. Але чомусь ліки взяли, не відмовлялися, не казали, що все маємо, йдіть геть. Представники НВР “Правого сектору”, у числі перших, зголосилися допомогти хворим дітям і здали кров для Відділення педіатрії, яке виявляється все має.

Порівнюю підготовку до акції з організацією, в її межах, Тижня Доброти, за ініціативи Парку святкування дитячих днів народжень “Дитячої планети”. Коли п’ятирічні діти, по першому ж проханню, виготовляли власними ручками листівки та долоньки Щирості і писали на них “Я тебе люблю” абсолютно незнайомій хворій дитині… а усі працівники складалися коштами, щоб потім пожертвувати їх сім’ї онкохворої дитини і проводжу паралель з головним лікарем Чернігівської обласної дитячої лікарні, готового лише виставити за двері і наплювати у душу.

І все-таки, маленькі кроки до перемоги зроблено. Донори залишили запас крові і дитяча лікарня Чернігова тепер матиме змогу, за потреби, допомогти хворій дитині, не дивлячись на її автономність, самостійність, незалежність і незліченні багатства.

Попереду також – перевірка яким чином, і у якій кількості, лікарі надали куплені нами ліки батькам хворих дітей.

Справедливість ще посяде своє почесне місце. Добру бути.

Зусиллями громадськості нині зрушено ситуацію з місця.

До боротьби проти свавілля головного лікаря долучилися Чернігівські та Київські журналісти, представники відомих онлайн видань, ЦК “Азов” міста Києва та ЦК “Азов” міста Чернігова, Референтурний жіночий підрозділ ВО “Тризуб” ім. С. Бандери – “Жіноча Січ”, представники НВР “Правий сектор”, жителі міста, учасники культурного руху Чернігова “Мистецтво в серця” та волонтери. Окрім того, зусиллями небайдужих людей, було написано лист до Міністерства Охорони Здоров’я України і здійснено відповідні дзвінки на гарячу лінію МОЗ України, надіслано прохання про перевірку на телеканал 1+1 ті іншим небайдужим гвинтикам у механізмі боротьби за справедливість.

Механізм запущено.

І якщо ви не вірите, що щось зміниться, то ви – неправі.

Справедливість є, але за неї треба боротися.

Бережіть своє велике дитяче серце.

Хай живе Вільна Україна, Могутня і Соборна!

Інформаційний центр Чернігівщини