У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ЗДАЮТЬ КРОВ ДЛЯ ОНКОХВОРИХ ДІТОК

Хмельничан закликають стати донорами та долучитись до благодійної акції “Врятуй дитині життя”. Група крові та резус-фактор значення не мають. Благодійна акція триватиме до 30 листопада.

Волонтерка Дарина Войтович розповідає, що такий захід проводиться у Хмельницькому вперше.

– Раніше акція вже проводилась у сусідньому Тернополі, яку проводив РП “Жіноча Січ”. Таким чином ми хочемо допомогти хворим на онкологію діткам. Частина крові буде спрямована у гематологічне відділення дитячої лікарні, – говорить Дарина.

Збір крові стартував сьогодні, 2 листопада. Організатори активно анонсували захід у соцмережах, на прохання відгукнулось чимало охочих – волонтери, активісти та бійці різних формувань. Однак в перший день їх було мало.

– Я вже неодноразово здавав кров на різні потреби. Вирішив долучитись і до цієї акції. Слава Богу, здоров’я дозволяє, – каже донор Олександр.

Донором може стати людина, віком від 18 до 45 років. Якщо ви плануєте здати кров, лікарі просять дотримуватись таких рекомендацій:

  • За день до цього, під час вечері, не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.
  • У день здачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження та прийом алкоголю. Не бажано цього дня керувати транспортними засобами. За дві години до та після здачі крові палити небезпечно.

Що робити перед здачею крові:

– намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися;

– вживайте побільше рідини;

– відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;

– утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і – анальгетики (за 72 години до процедури);

– не паліть за годину до процедури;

– обов’язково виспіться, відпочиньте.

Як харчуватися перед здачею крові:

– напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць;

– рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).

Кров здаватимуть з 2 до 30 листопада у Хмельницькій обласній станції переливання крові, що на вулиці Сковороди, 29.

Для охочих приєднатись, достатньо буде попередньо зареєструватись за номером: +38 (063) 58-82-738.

Довідка:

Благодійна акція по збору крові для онкохворих дітей “Врятуй дитині життя” відбуватиметься по всій Україні. Метою є збір запасів крові для дітей, які проходять курс лікування в місцевих онкологічних закладах.

Організатором даної акції є Жіночий реферантурний підрозділ всеукраїнської організації “Тризуб” ім. С. Бандери “Жіноча Січ”.

Не будьте байдужими!

Підтримайте хворих дітей!

Джерело http://vsim.ua/