У РАМКАХ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ "ВРЯТУЙ ДИТИНІ ЖИТТЯ": ЧЕРНІГІВ ВСТАВАЙ!

Одна з лідируючих областей по кількості онкохворих людей в Україні – Чернігівська, (поруч з нею – Вінницька, Харківська, Тернопільська). Близько п’ятнадцяти онкохворих дітей, щороку, реєструють у Чернігові і це лише ті діти, сім’ї яких вже дізналися про хворобу і почали лікування. В Чернігівській обласній дитячій лікарні знаходиться близько п’яти ліжок для таких діток. Лікується їх там, на стаціонарі, зовсім не багато, тому їм надають окремі палати, де вони проживають з мамами. Зовсім нещодавно, у рамках акції “Врятуй дитині життя”, організатором якої є референтурний підрозділ ВО “Тризуб” ім. С. Бандери – “Жіноча Січ” та Тижня Доброти (організатор – парк святкування дитячих днів народжень «Дитяча планета”) представники ЖС Чернігівщини та працівники “Дитячої планети” відвідали онкохворих діток, що лікуються на стаціонарі у відділенні педіатрії. На той час, за станом здоров’я, лише одна дитинка змогла вийти до гостей – маленький Артем. Глибокими розумними очима, сіро-синіми як небо перед дощем і серйозними, ніби в нього ціле життя за плечима, він вразив наші серця. Боляче і прикро у такі моменти дивитися на дитину, яка бореться з мужністю, якої часто немає у дорослих з безжальною хворобою. Спочатку він соромиться нас, але потім як з приятелькою починає розмову зі своєю лікаркою і вже відповідає й на наші запитання. Радіє щиро кольоровим долонькам у вигляді сонечка і листівочкам, питає з непідробленою цікавістю хто їх майстрував і підписував, заглядає в пакунок з солодощами… Думає про щось своє і ті думки кричать у моїй голові чимось незбагненно високим і чистим, ніби та дитина – найкраща з усіх людей, що є на світі. За кілька хвилин, без умовлянь, сідає на руки чужим тьотям і охоче фотографується. Але виходять не фото, а цілі океани, на яких без зусиль можна побачити багато болю.

Але ніхто не бачить.

Головний лікар десь у своєму кабінеті, розкидається допомогою небайдужих людей і виставляє за двері волонтерів. Більшість чернігівців сидять по новеньких барах, а ті, в кого ще кровоточать серця збирають крупинки і сльози допомоги. У той момент мені дуже хочеться вірити, що на все те справедливими очима дивиться Бог, який вбереже цю дитину від усякого лиха і подарує такий дорогий шанс на життя. Бо ті дитячі очі ще так багато мають побачити. Їм треба наплакатись і насміятися. І просто пожити.

В листопаді, зусиллями працівників “Дитячої планети” було зібрано дві тисячі чотириста гривень. На ці кошти було куплено життєво необхідні ліки для Артема і його подруги із сусідньої палати – трьохрічної Поліни. Капелька у морі, а важливо. Якби не один заклад Чернігова, а УСІ спробували допомогти таким дітям, може б тоді їх очі швидше засяяли? Якби…

Та місто спить. Мерседеси лікарів, попів і депутатів стоять на тротуарах, паркуючись ледь не на ногах перехожих. Нічні клуби кишать жалюгідними наркоторговцями. А в школах і вузах процвітає корупція та система “кум-брат-сват-племінник”. Напевно, вони просто не бачили ніколи таких от очей. Як небо перед грозою. Бо якби бачили, то щось би мінялося.

Чернігів вставай!

Інформаційний центр Чернігівщини