"ЖІНОЧА СІЧ" ЧЕРНІГОВА ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Так хочеться пожити хоч годинку…

Василь Стус

На перехресті центральних вулиць міста Чернігова, як і в багатьох інших містах України, нині йдуть активні приготування до Нового року – майструють іграшкове містечко, ставлять ялинку, а метушливі, мов мурашки, люди поспішають втекти з холоднючого морозу, що окутав місто, яке ще зовсім недавно дихало теплом. Серед усіх цих приготувань, прикрас і передсвяткової метушні сумними очима із фотографій дивляться на нас Вони – Ті, що наблизили світанок… І так недоречно і боляче ті очі сміються, що живій людині з серцем хочеться зупинитися на хвилинку, перехреститись і задуматись про все на світі.

Ось так, напередодні святкових приготувань, які нас цього року не торкнулися, Чернігівський осередок референтурного підрозділу ВО “Тризуб” ім. С. Бандери “Жіноча Січ” вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Акція відбулась у центрі міста, біля пам’ятника Героям Небесній Сотні.

Метою даної акції було привернення уваги жителів міста до того високого і важливого, що завжди знаходиться поруч. Бо ж головне зараз – не святковий стіл і не ялинка, а безперестанна боротьба. І пам’ять про тих, хто не боявся її розпочати.

Ранковий мороз нагадав нам про ту страшну зиму. Дехто пробігав мимо нас, швидкоруч хрестився і біг далі… Примайструвавши біля пам’ятника уривок із книги про Небесну Сотню та вірш Василя Стуса “Як добре, що смерті не боюсь я…”, ми вірили, що люди читатимуть. А в храмі, поблизу пам’ятника, ми вдивлялися в обличчя на іконах і хотілося вірити, що все недаремно. Що люди пам’ятатимуть.

По хвилині намагаючись дорости, дотягнутися… і зрозуміти.

І в них для цього є ціле життя.

Інформаційний центр Чернігівщини